ВИДЕО: Се распаѓала од болки и молела да ја исклучат од апарати – се поради убод од мал крлеж


Џесика Стивенс како и секоја нормална девојка, правела планови за иднината, но еден ден се се’ променило.

Верувале или не, мал крлеж ја гризнал за нога, кожата и се зацрвенила, а потоа станувало се полошо и полошо. Лекарите после многу бројните анализи установиле дека го има реткото заболување ГРСП, поради убодот од крлежот, нервите на мозокот постојано му испраќаат чувство за болка.devojka

Дури и самата светлост, шепот или ветер на неа и предизвикуваат страшни болки.

Ништо не јадела, ни пиела дури ни од креветот не станувала. Лекарите сметале дека ќе умре, а некои дури и предлагале да и ги ампутираат нозете и рацете.
Несреќната девојка многупати молела да ја исклучат од апаратите, но мајка и не сакала да слушне за тоа

Потоа се случило чудо. Во продолжение слушнете ја приказната на оваа храбра девојка.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1