18 годишна девојка силувана на 1-ви мај во Прилеп


Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против 21-годишниот Ф.К. од с.Коњари-прилепско поради сомневање за силување.siluvanje500

Против приведениот постојат основи на сомнение дека на 1-ви мај годинава извршил кривично дело „силување“ над 18 годишна девојка од Прилеп.

Од страна на Судија на предходна постапка на пријавениот одредена му е мерка притвор во траење до 30 дена.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1