18 годишната Ангела доби средства за операција, но недостасуваат пари за пат – потребна е итна помош


angela

Осумнаесет годишната Ангела Попоска од Охрид боледува од  тумор на коските (Chondro sa fem.sin.post op.fem.sin.trombo embolismus.
Од  таа причина Ангела треба итно да патува во  Виена, Австрија, да се изврши операцијата  која ќе и го спаси животот.
Здравствениот фонд на Република Македонија ги покрива трошоците за операцијата, но не и трошоците за патување кои изнесуваат 2 500 евра.
Ангела на оваа операција треба да патува во Среда 12-ти Јуни и за таа цел се молат сите хумани луѓе да дадат свој скромен придонес на средства со кои ќе и помогнат да стигне на операцијата која за неа живот значи.
Сите заинтересирани хумани граѓани, средствата можат  да ги уплатат на следната сметка:

НЛБ Тутунска Банка
Златко Попоски
210501646252621

 

angela

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1