2 часа газење – спектакл на преставата ,,умри мушки,, (Фото)


558046_4777613353186_556376180_n

Ако ја пропуштивте преставата ,.умри мушки,, си се лишивте од смеење од срце.

Тандемот : Бојан Велевски и Ефтим Трајчов–Ѓаурски беа спектакуларни, а доказ се и овие фотки кои се сами доволни да ве насмеат – тогаш замислете како беше во универзалната сала цели два ипол часа.

Освен овие двајца – млади, а маестрални комичари, на сцената се појавија и Никола Тодороски, Весна Бејби и затвори Сашо Тасевски

Преполна универзална – 1700 луѓе.

563348_4777599592842_703717809_n

За жал засега реприза не е најавена, а очекуваме наскоро барем кусо видео од спектаклот.

А колку за утеха ви го пренесуваме ексклузивно вицот кој предизвика громогласен аплауз.

праат муабет двајца – едниов му објаснува на другиов кој е ,,клатас,, пошо овој не знаел.

– абе брат како не го знаеш клатас, оној бе – шо има една кошула и 3 кравати

Следна престава е ,,ЧЕКАЈЌИ ГО МИНИСТЕРОТ,, најавена за во Март.  Повторно со тандемот Бојан Велевски и Ефтим Трајчов кои се и автори на текстот и ,,хистеријата,, која ќе ја има во преставата.

Сите се во продукција на Дел Рио филмс – станд уп комедија

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1