Направиле упатство за изградба на машини ако дојде крај на светот (Видео)


0608phr_05_z+big_block_engine_build+boring_machineГрупа инженери направиле серија на машини кои можете сами да ги направите, во случај да има потреба целокупната цивилизација да се изгради од почеток.

На листата која ја направила организацијата „Open Source Technology“, се наоѓаат околу 40 машини и апарати кои се потребни за повторно градење на човечката цивилизација.

Погледнете го видеото

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1