2 годишно дете од Скопје голтнало апче за смирување


Службата на Итна медицинска помош во текот на изминатото деноноќие транспортирала двегодишно дете со интоксикација на таблети хелекс конзумирано во домашни услови.

dete apceДетето во моментот е сместено на клиниката за токсикологија.

Итната медицинска помош извршила 135 интервенции, реагирала при 10 сообраќајни незгоди, а транспортирала и 12 лица со алкохолни коми.

Службата регистрирала тројца повредени од кои два со удари на глава од пад и стаклено шише, а една е семејна повреда во која жртвата има убод од нож во раката.

Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1