20 години затвор за шверц на дрога – пресуда за балканскиот наркобос


Судот во Србија му изрече казна затвор во траење од 20 години на наркобосот Дарко Шариќ. Наркобосот е обвинет за криумчарење на 5,7 тони кокаин од Латинска Америка во западна Европа.saric

Шариќ и неговиот адвокат не присуствуваа во судницата, но најавија тужба за пресудата. На повеќегодишни казни се осудени и други членови од групата која криумчарела дрога.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1