21 годишна туристка однесена на јахта и силувана


Дваесетиедногодишна Британка пријави две момчиња- дваесетгодишно момче од Саудиска Арабија и десет години постар маж од Јемен дека ја силувале на јахта во близината на Хвар на Хрватското приморје.

jahti1

Младата Британка двете момчиња наводно ги запознала во ноќен клуб во Хвар па заедно отишле на јахтата каде имало поголемо друштво. Кога стигнале на копно го пријавила силувањето а полицијата веднаш ги привела осомничените. Двајцата се пуштени на слобода но им се одземени пасошите.

Тие негирале дека сториле такво нешто, наведувајќи дека се било на доброволна онова.
Против нив покрената е истражна постапка.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1