23 питбули ги чувале – полицијата го најде српскиот Лазарат полн марихуана (Видео)


Ефикасната акција на припадниците на Минстерсвото за внатрешни работи во Сремска Митровица упасила тројца осомничени за правење на криминална група и извршено кривилно дело неовластено производство и ставање во промет опјни дроги, марихуана 250 стебла со висина од 80 до 250 сантиметри.Screenshot_70

Полицијата ги фатила двајцата криминалци за време на берењето на марихуаната, сокриени меѓу редовите пченка. Во складиштето за пченица пронајдени се 75 полуосушени делови од марихуаната, и индиски коноп.

Полицијата на имотот на еден од криминалците пронашла и одземала 5.145 евра, 65 илјади динари и 100 долари за кои се сомнева дека се добиени од продажба на дрога. На истото место се пронајдени и 23 пит були кои се забранети за чување на подрачјето Сремска Митровица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1