Никола гледал фудбал a потоа станал и се фрлил под воз


Голема трагедија ја потресе Србија. Младо момче се самоуби фрлајќи се пред воз.
Како што пишува српскиот Курир, 17-годишниот Никола Сречковиќ од Ваљево, синоќа околу еден часот по полноќ, излегол од дома и се фрлил под воз. Причината за самоубиството на момчето не е позната дури на на неговите родители. nikola-sreckovic-mladic-voz-beovoz-bacio-se-ubio-se-samoubistvo-valjevo-1442360823-741625jpgytjytjyt-11704
– Сите бевме дома, гледавме фудбал. Потоа рече дека ќе оди до тоалетот да си го издува носот. Го снема. Се вртевме низ дома но него го немаше. Излеговме да го бараме надвор испаничени. Потоа во шест наутро од полицијата ни јавија што се случило, со солзи раскажува мајката на момчето, Слаџана Сречковиќ.
Никола од дома излегол без мобилниот и документи. Велат дека бил мирно и весело момче. Неговото семејство кое не ни претпоставува зошто тој се решил на ваков чекор е скршено од болка.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1