24-годишно девојче загина – „ајфонот“ и паднал во када


Трагичниот инцидент се случил вечерта на 9 февруари, во југоисточниот дел на Москва.iphone5-handson_67427a

24- годишната Евгенија Свириденко, починала од струен удар, поради „ајфонот“ кој вклучен со полнач во електричната мрежа, паднал во кадата. Телото на девојката било пронајдено од нејзината цимерка која веднаш повикала Брза помош.

Можно е причина за трагедијата да биде зависноста на Евгенија од социјалните мрежи. Девојчето било во контакт на социјалните мрежи во 20:43 часот, а повикот за помош се случил околу 22:00 часот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1