25.000 потписници од цел свет бараат слобода за Сашко


saskoДваесет и пет илјади луѓе досега се потпишале на петицијата за ослободување на Сашко Богески, Македонецот од Србија кој се наоѓа во притвор откако во самоодбрана уби провалник.

Провалникот, познат српски криминалец, среде ноќ преку прозорец упаднал во неговиот стан во Белград, додека неговата сопруга и ќерка спиеле. Истрагата ќе покаже дали 39-годишниот

Сашко, познат по својата хуманитарна работа, при самоодбрана, употребил пропорционална сила за да се справи со провалникот со шрафцигер.

ЛИНК ЗА ПЕТИЦИЈАТА 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1