25 годишен маж почина во пожарот зад Рамстор – причината за пожарот експлозија на плинска боца


25 годишен маж почина, а двајца се повредени во катастрофалниот пожар што околу пладне избувна во центарот на Скопје, зад трговскиот центар Рамстор.

25 годишното момче работело во работилницата за автомобили на улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје. Според првичните информации загинатитот починал од самата експлозија, а дополнителниот чад ја отежнала состојбата да се влезе внатре и да му зе прижи помош.

Противпожарната бригада веднаш излегла на терен и пожарот е локализиран, а повредените со изгореници биле префрлени во болница.

Неофицијално според првичните информации причина за пожарот е експлозија на плинска боца.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1