250.000 Твитер налози се хакирани – дали сте еден од нив


271060-twitter-says-250-000-accounts-hackedВо последниот хакерски напад, пробиени се шифрите на над 25.000 наши корисници – призна Твитер во официјално соопштение.

Хакерите ги имаат шифрите, имињата, емаил адресите поради што твитер мораше да ги ресетира шифрите на овие корисници, и испрати маил до нив да си ги променат.

Освен твитер оваа недела на мета на хакерите беа и The New York Times и Wall Street Journal.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1