Свештеничка оставила порака до келнерка – На бог му давам 10% зошто тебе 18 (Фото)


poraka fejsbuk svestenik

Келнерка добила необична порака на сметката која ја доставила до свештеничка . на сметката пишувало ,, На бог му давам 10 насто, зошто би ти дала тебе 18%,,

Келнерката сметката ја објавила на твитер и за кратко станала хит – поради тоа ресторанот ја отпуштил. Келнерката Chelsea Welch напишала над сликата

,, Сигурна сум дека Исус ќе ми ја плати киријата и храната,,

Што според ресторанот било кршење на етички правила и правила на приватност па одлучило да ја отпушти, посебно кога се дознало дека пораката ја оставила свештеничка во градот.

,, јас не напишав име, ниту открив кој ја оставил пораката, не нарушив приватност,, смета келнерката

article-2271659-1747ADC1000005DC-878_634x395Но свештеничката – 37 год Alois Bell, сама се јавила и сама кажала дека таа ја оставила пораката и таа лично барала да се отпушти келнерката,.

,, изгледа нејзината себичност била срам зошто цел свет се смееше на пораката, затоа се јавила,, смета келнерката.

Свештеничката олучила да се јави и на медиумите. Признала дека погрешила и се срами што и нанела срам на црквата.

poraka fejsbuk svestenik

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1