28 год Македонец загина во сообраќајка во Србија


kamion-soob2

Еден Македонец загина, а уште еден е повреден во тешка сообраќајка во Србија.

Несреќата се случила  рано утрото се превртел камионот со кој патувале на автопатот кон Ниш, во близина на Врчин,

Порпаролот на Итната помош во Србија, Нада Мацура за Танјуг изјавила дека сoвозачот, стар 28 години, загинал, а 34-годишниот возач на камионот е тешко повреден во несреќата која се случила околу пет часот утринава кај бензиската пумпа “Елп”, во близина на Врчин.

Возачот со тешки телесни повреди веднаш е пренесен во болница.

Sky

kamion soobrakjaka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1