Печалбар од Струга загина во Швајцарија


svajcarijaСтружанецот Ферзи Османи, 52 години, татко на четири деца, вчера трагично го загубил животот во близина на Цирих,Швајцарија, додека заедно со други работници вршеле изолација на мост, јавува Дневник.

Веста за порталот Порталб ја потврдил член од фамилијата Османи, кој низ солзи изјавил дека трагичната вест многу ги погодила и додал дека „ова е данок кој го плаќаат печалбарите”

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1