28 год момче кое загина во несреќата во Србија е струмичанец (Видео)


kamion soobrakjaka28 годишниот Александар од струмичко Радичево е жртвата од страотната сообраќајна несреќа која вчера се случи пред Белград, пишуваат српските медиуми.

Возачот на камионот кој се преврте – 34 годишен радовишанец сеуште се бори за живот.

Страотната сообраќајка се случи вчера наутро кога камион со македонски регистарски таблички се преврте на автопатот во близина на Белград. Заагинатиот струмичанец му бил помошник на возачот и во моментот на несреќата спиел во кабината од камионот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1