29 год девојка погодена со куршум при пукотница во кафуле на Ада – починала


ada ubistvoНа прославата во белградскиот клуб дошло до пукотници. Друштвото на убиената 29 годишна девојка прославували раѓање на бебе – погодена во стомакот пренесена е во болница но починала.

Во текот на прославата во клубот на Ада Циганлија тројца мажи влегле во кавга по што еден од нив извадил пиштол. Испукал повеќе куршуми. Еден од куршумите ја погодил девојката во стомак. Починала во болница.

Тројцата избегале и полицијата трага по нив.  Приведен е сопственикот на клубот како и братот на девојката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1