Залутан куршум завршил во ветробранско стакло на автомобил во центарот на Скопје


kursumЗалутано зрно од огнено оружје му го скршило ветробранското стакло од автомобилот.

Вчера околу16,30 часот во полицската станица во скопски Центар Т.П. пријавил дека на ул. „Лазар Личеновски“ на паркингот кај РЦ „Кале“, од залутано зрно му била оштетена шофершајбната од неговиот „фолксваген голф“.

Извршен е увид на местото на настанот, а се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1