3 годишно дете само минути пред да почине: Сите ќе ве кажам на Бог


Оваа фотографија настанала во војната во Сирија, каде цивилното население трпи најтешки последици на судирот меѓу силите на режимот и бунтовниците.

siriја deteМолскавично се шири на социјалните мрежи, а посебно е потресна приказната зад фотографијата.

Наводно, момчето претрпело тешки повреди, вклучувајки и внатрешни крварења кои докторите не можеле да ги санираат.

Иако така мало, само три години, момчето почуствувало дека ќе умре.

Пред да почине, како што се вели, момчето рекло: Сите ќе ве кажам на Бог!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1