3 месеци затвор за штипкање на Македонка по задникот, за директор од Данска


Директорот кој ја ,,штипнал,, за задникот келнерката во Дубаи, која е македонска државјанка е осуден на 3 месеци затвор.

stipnal zadnik44 годишниот директор, кој е Данец во пијана состојба ја закачал келнерката по што обезбедувањето насилно го исфрлило од кафулето, а келнерката поднесе тужба.

– Не, јас не сум виновен. Не ја допрев. Не пцуев никого. Да, господине, јас пиев алкохол, изјавил У.Р. во Основниот суд во Дубаи.

Освен затвор директорот мора да плати и казна 550 долари за конзумирање алкохол, и по одлежување на 3 месеци затвор ќе биде депортиран.

Според извештајот од полицијата во Дубаи, настанот се случил додека клубот бил преполн, а осомничениот ја допрел келнерката од Македонија за задникот.

29 годишната келнерка сведочела дека инцидентот се случил кога осомничениот и неговите пријатели пристигнале во клубот, сакајќи да добијат маса, иако немале резервација, а потоа ја ,,штипнал за задникот. Индиски чувар сведочеше дека кога мажите пристигнале во клубот, сега осомничениот, кој бил очигледно пијан, скокнал во базенот со својата облека, тој видел дека осомничениот ја ставил неговата рака на грбот на девојката, и следно таа викнала на него.

Данец директор ќе оди на суд зашто штипнал македонка за задникот
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1