37 годишна жена се обесила вчера на дрво позади трговскиот центар Лептокарија


Жена на возраст од 37 години се обесила вчера на дрво позади трговскиот центар Лептокарија, во парkот спроти основното училиштето „Лазо Трповски“.

Според очевидци глетката била страшна и траорна.

Според информациите до кои дојде КУРИР, вчера во 19:25 часот е пријавено дека во близина на ОУ Лазо Трповски обесена на дрво е пронајдена П.Л. (родена 1980 година) од скопско село.

Смртта е констатирана од итна медицинска помош.

По наредба на јавен обвинител, телото на жената е предадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1