40 вооружени ја зазеле полициската станица во Гошинце – 4 македонски полицајци заробени?


Четириесетина вооружени лица утрово ја освоиле полициската станица во селото Гошинце, општина Липково, и заробиле четворица македонски полицајци, неофицијално дознава МКД.МК.

apsenje lisici policija

Претходно Фокус објави дека полициската станица била заземена од група вооружени насилници, кои наводно го земале оружјето, а полицајците ги избркале.

МВР во врска со случајот ќе има прес-конференција во 12.30 часот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1