5 годишно детенце само дома – паднало од 6 спрат, лекарите се борат за неговиот живот


Петгодишниот А.Ј. од Ваљево кој падна од шести спрат и се бори за живот, бил сам во станот во кој живее со семејството. Како што пишува српскиот Курир, малото момченце кое преживеа пад од 20 метри, се уште е во болница и лекарите се борат за неговиот живот.

brza pomos-decak-pao-pad-stan-valjevo

Несреќата се случила околу осум часот синоќа. Сосед кој го видел момчето веднаш притрчал да помогне. Повикал Брза помош која веднаш дошла.

– Го видов како лежи и веднаш истрчав да помогнам. Беше страшно,лежеше како да е мртов, вели соседот Предраг.

Детенцето било само во станот. Мајката која дошла за неколку минути веднаш се обидела да го реанимира додека лежело на плочникот.

Лекарите прават се што е во нивна можност да го спасат малото момче.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1