Драма во Ѕвездите на Гранд: Натпреварувачка се онесвести на сцената (Фото)


На снимањето на баражната емисија  на „Ѕвездите на гранд“  на 19-годишната натпреварувачката Милана Стеванов и се слошило и среде бината паднала во несвест, а помеѓу првите кои и дотрчал на помош бил Саша Поповиќ.

717641zvezde-grandaytjn65uj56u65u65

– Пред да излезе на бината за да пее, Милана се чувствуваше сосема добро. Имаше голема трема, но не се жалеше дека и е лошо и дека има вртоглавица. Пееше во групата со Ивона Јовановиќ со која и излезе на сцената. Никој не можеше да насети што ќе се случи во следните минути, бидејќи  се изгледаше вообичаено. Ивона прва ја отепа песната, додека за тоа време Милана стоеше во позадина и танцуваше.

Потоа дојде редот на неа да ја отпее својата песна. Песната почнала и сите чекаа натпреварувачката  да запее, а во тој миг таа наеднаш се онесвести на бината“, кажал извор од лице место и додал: Публиката, жирито, организаторите, сите се крена на нозе, а Саша Поповиќ беше најбрз и прв и пријде на кандидатката.717642z-grandakmt67ui76i67i67i6i6

Нејзиното семејство до бекстејџот, од каде ја бодреа, влета во студиото, каде на милана и дава прва помош. За среќа на снимањата секогаш е присутна екипа на една приватна клиника, така што брзо ја освестиле пејачката. Сите беа многу исплашени. Решија Милана  и Ивона да пеат последни, за да може таа сосема закрепне и да биде подготвена за настап“.

Вистина.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1