500 мачки куртулиле пред да стигнат до кинеските ресторани


Кинеската полиција успеа да спаси повеќе од 500 мачки натоварени на камион, за кои се верува дека биле наменети за еден кинески ресторан.


Камионот е запрен во градот Хузхоу од полициски службеници, поради сомнитениот товар, јави Миа.

Мачките се пронајдени ставени во кафези и вреќи.

Според полициските службеници возачот на камионот првично изјавил дека превезува зајци, но полицајците по проверката на товарот откриле мачки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1