6 повредени – автомобил излета на автопатот Скопје – Тетово


Шест лица се повредени во сообраќајна несреќа што денеска точно напладне се случи на автопатот Скопје – Тетово

avtopat
Според информациите, станува збор за автомобил со неготински регистарски таблички, кој излетал од патот, а го управувал 30-годишен жител на селото Долно Количани.

Во возилото во кое се превезувале шестмина патници имало и две деца. Петмина од нив по укажаната лекарска помош во Клиничкиот центар во Тетово, биле префрлени на скопските клиники.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1