63 генијалци се јавиле на огласот на Тодоров


oglas mk63 генијалци сакаат да му бидат советници на министерот за здравство Никола Тодоров.

Како што објави телевизија Алфа 63 генијалци со коефициент на интелегенција над 140 се пријавиле на огласот што го распиша Министертсвото.

Според огласот така наречениот Комитет на генијалци треба да брои десетина членови.

ЗА ДА РАБОТИТЕ ВО КАБИНЕТОТ НА ТОДОРОВ МОРА ДА ИМАТЕ IQ 140 (ФОТО)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1