71-годишен скопјанец баран од полицијата уапсен на аеродром


На Граничен премин Аеродром Скопје, вчера во 18.00 часот при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Б.Р.(71) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „А“ (апси).

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1