8 декември е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија


Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 8 декември 2017 година (петок), „Св. Климент Охридски“, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика им го честита празникот на граѓаните на Република Македонија коишто го чествуваат и го слават патронот “Св. Климент Охридски”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1