СОБРАНИЕТО ГИ ОДОБРИ БАРАЊАТА ЗА ПРИТВОР НА ПРАТЕНИЦИТЕ


СообраниеТО денес одржа седница со единствена точка на дневен ред -Одземање на имунитетот на 6-те пратеници ,кое барање до сообрание беше доставено од Основниот Суд Скопје 1-Скопје.

Со 67 гласови Собранието го одобри барањето за притвор на пратеникот Крсто Мукоски, Сашо Василевски, Лјупчо Димоски

Со 66 гласови Собранието го одобри барањето за притвор на пратеникот Љубен Арнаудов, Јохан Трчулоски, Жаклина Пешеска

По денешното гласање на пратениците во сообранието на РМ , истите ќе бидат спроведени во Истражниот Затвор „Шутка“

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1