Адвокатот на Слободан Милошевиќ го брани убиецот на Тијана


Драган Ѓуриќ (34), месарот од Сурчин кој во Бајмок ѕверски ја уби Тијана Јуриќ (15) ноќта меѓу 25. и 26. јули, го променил адвокатот!

milosevic-gjurcНаместо досегашниот адвокат Драган Милеусниќ, кој беше поставен за бранител на Драган Ѓуриќ по службена должност, правата на Ѓуриќ на суд ќе ги застапува адвокатот Виктор Гостиљац, кој своевремено беше во тимот на одбраната на Слободан Милошевиќ во Хаг.

Адвокатот Виктор Гостиљац за српски Курир потврдил дека ќе биде новиот бранител на Ѓуриќ и дека го ангажирал лично Драган Ѓуриќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1