Аеродром и Ново Лисиче денес без вода


90718_voda-iz-cesme_fДенес, петок 21 март поради технички зафат на уличен дефект на ул. „Христо Татарчев“ („Сава Ковачевиќ“) (последна автобуска 24-а), прекин во водоснабдување ќе имаат корисниците од високата зона на н.Аеродром и Ново Лисиче од 9 часот до санирање на дефектот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1