Афера во Србија: Уапсен макро на елитни проститутки, откриени имиња на клиенти


Овие денови соседна Србија ја тресе афера околу елитната проституција, откако полицијата уапсила маж во чиј мобилен телефон и компјутер биле пронајдени инкриминирачки податоци и фотографии.

seks pari

Поради занимавање со проституција, во Србија биле приведени и пет девојки и казнети со по 8 дена затвор или парична казна до 45.000 динари, пишува српски Telegraf.

“Пронајден е табеларен приказ на заработувачката на девојките, евиденција на расходите, план за проширување на бизнисот и правилник за однесувањето и обврските на девојките”, навеле од полицијата.

Полицијата ги прегледала гаџетите на осомничениот и во нив пронашла пораки, адреси на клиенти, уплатени парични износи и каталози од елитните проститутки.

Против него ќе биде поднесена кривична пријава, а полицијата продолжува со истрагата за овој случај.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1