Дедомразовци ќе се тркаат во Скопје денес – еве каде


Во 12 часот утре на плоштадот Филип Втори, ќе биде означен стартот на првата Дедомразовската трка, во која ќе трчаат и Дедомразовци.

dedomraz3500

Трасата е Плоштад Филип Втори, Македонски народен театар, Мост Гоце Делчев, булевар ВМРО, булевар Димитрие Чуповски, улица Македонија, Плоштад Македонија, Порта Македонија, до целта кај паркот Жена Борец.

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски ќе ги доделени и наградите за најдобрите во трката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1