Агим Красниќи прободел затвоеник со нож во Идризово


Како што пишуваат албанските портали во земјава, Агим Красниќи кој што одлежува казна затвор во казнено поправниот дом “Идризово“, поради одмазда извршил напад врз друг затвореник и го прободел со нож.

idrizovo zatvorТој потпомогнат од своите подржувачи во затворскиот двор во Идризово со нож нападнал друг затвореник при што му нанел убод во ногата, а потоа бил префрлен на скопската Клиника.

После овој напад Красниќи е сместен во самица, а полицијата го истражува случајот. Директорот на затворот, во изјава за телевизија „Алфа“ вели дека мотивот за нападот е познат, бидејќи другиот затвореник во еден судски случај сведочеше против Красниќи.

Директорот вели дека тој ќе остане уште долго во затворот, бидејќи е осуден за многу дела и треба да одлежи 15 години затвор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1