Србинот кој беше киднапиран во Либија им побегнал на киднаперите


Рударскиот инжинер Марио Станисавлевиќ кој бил киднапиран во Либија, вчера пристигнал во Белград

kidnapiran srbin-Пристигнав, еве ме во Блеград. Со мојата сопруга, децата, пријателите вечерва најверојатно че стигнам во Деспотовец, изјавил Станисавлевиќ за Танјуг во телефонски разговор.

-Побегнав од затворот, а што и како се случуваше таму не е баш за во јавност. Компанијата за која работам како и амбасадата на Србиоја во Либија ми помогнаа да стигнам до Белград и еве сега сум тука, изјавил Станисавлевиќ за Танјуг во телефонски разговор.

Според  неговите тврдења, тие се обиделе да ја уценат фирмата за која работел за одредена сум на пари, но не успеале.

Станисавлевиќ во Либија работел на истражување на нафта и руда за меѓународната компанија “VAOS limitid” од Малта.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1