Ај што ослабела ама успеала и мисица да стане (Фото)


news_107189

Кога ја погледнала својата слика на Фејсбук, 24-годишната Надина Кнајт решила да превземе нешто за да ослабе.

Таа имала преку 100 килограми, но успеала да го намали конфецискиот број за четири броја и да победи на избор за Мис на Нортемптон и да влезе во финалето за Мис на Англија.

Надина истражувала на Интернет и пронашла начин на исхрана и вежби кои и одговарале, по што постигнала неверојатни резултати.

„До 16-та година бев слаба, подоцна почнав да држам некои диети, но ги зголемив килограмите. На факултет потполно ја занемарив здравата исхрана и мојата тежина неконтролирано растеше“, објаснила Надин.

13598208062Колку е неверојатна трансформацијата, зборува и фактот што Надин неодамна победи на избор за Мис во нејзиниот град, а стигнала и до финалето на изборот за Мис на Англија.

Моментално покрај обврските како актуелен мис, таа се бави и со пеење.

Надина Кнајт: пред и потоа

Надина има талент и за пеење, слушнете ја нејзината изведба на „Read all about it“ од Професор Грин и Емили Санде.

13598207864

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1