Аки Рахимовски се огласи по мозочниот удар


Аки Рахимовски пред неколку дена преживеа мал мозочен удар, а сега е отпуштен од болница. Тој за хрватските медиуми раскажа што поминал.

-Добро сум. Верувам дека се ќе биде добро. Дома сум. Знам дека сите се преплашија кога слушнаа што се случило, вели 62 годишниот Аки за Јутарни.хр.

Додава дека сега мора да одмара и да слуша што ќе кажат лекарите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1