Ако не ви дадат фискална во Грција нема да платитеПосетителите на барови, ресторани и кафулиња во Грција ќе можат да не ги плаќаат сметките, ако не добијат фискална сметка, ќе предложи Министерството за развој, објави електронското издание на весникот „Катимерини“.

Целта на мерката е да се ограничи затајувањето даноци.

Во продавниците, каде се продаваат индустриски стоки, цените треба да се впишуваат со и без ДДВ, како на етикетите, така и на касата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1