Ако се логирате на Facebook ќе добивате бесплатен интернет


Фејсбук почна да ја тестира новата услуга која ќе им овозможи на сопствениците на малите бизнис да им понудат на своите клиенти WiFi во замена за чекирање на Facebook.

Како што пренесува TNW, се работи за кодот „social_wifi“ кој го открил Том Вадингтон, а од Facebook потврдиле дека тестирањето на ваквата услуга ќе биде насочена на мал број на занаети.
Со овој проект локалните компании би се појавиле на поголем број на профили на корисници и би ја зголемиле својата популарност, а Facebook би добил повеќе од своите услуги.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1