Ако ви остане храна празнициве не ја фрлајте – ЕВЕ каде да се јавите да ја земат за сиромашните


За време на Новогодишната ноќ трпезите во домовите и рестораните ќе бидат претежно полни со храна. Многу од таа храна ќе биде фрлена во контенерите.
Затоа апелираме до сите добронамерни луѓе, кои сакаат да споделат добрина и љубов со бездомниците и социјално загрозените лица тоа да го направат донирајки дел од својата храна.
Ве молиме да не контактирате на тел 078 263 792, на FB или преку РЕТВИТНИ ОБРОК во Петок, 01.01.2016 год во периодот од 14:00 до 16;00. Нашето комбе ќе патролира низ градот и ќе ја собира донираната храна.
Ги очекуваме вашите повици и веруваме во вашата хуманост.hrana 33

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1