Ако ви се припие вода во авион на Адрија ќе мора да си платите – новини од 20 април


Словенечкиот авиопревозник Адриа ервејс од 22 април на патниците во економска класа ќе почне да им наплатува за храна и пиење.

adriaСо тој потег авиопревозникот се приближува до нискотарифниот модел. Патниците во бизнис класата ќе продолжат да добиваат полна услуга, со оброк.

Адриа послужува храна во бизнис класата на сите свои летови, како и на летовите во економската класа за Брисел, Истанбул и Москва, а на останатите летови Адриа послужува грицки, вода, кафе и чај, а по 22 април и тоа ќе го наплатува.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1