Алармантно: Еве што не чека – како ќе изгледа светот во 2050 година (Видео)


tajfun-01-620x350За да ја предупредат јавноста за катастрофалните последици од климатските промени, Светската метеоролошка организација направија фиктивна временска прогноза за 2050-та година.

Светската метеоролошка организација на самитот на ОН направила фиктивна временска прогноза, која прикажува како ќе изгледа светот во блиска иднина.

Со видето вработените сакале да ја прераскажат црната слика која не чека во иднина.

Од суши, тајфуни и поплави па се до смртоносни топлински бранови не очекуваат по 40-тина години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1