Фејсбук падна – паника кај корисниците, а фејс за 30 минути загуби половина милион долари


Најмалку 500.000 долари загуби фејсбук поради 30 минути неработење.

Ова сепроценките откако вчера, од засега непознати причини, на најпознатата социјална мрежа на светот Фејсбук во периодот од 21.30 до 22.00.

Засега од гигантот нема официјално известување за настанатите проблеми поради кои падна Фејсбук. Со истиот проблем фејсбук се соочи и во јуни годинава

Screenshot_62

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1