Грабеж во Карпош снимен од сигурносна камера – го познавате ли крадецот? (Видео)


Како во американски крими филм, крадец маскиран влезе во продавница во скопски Карпош и со спреј во боја ја испрска безбедносната камера.kradec-sprej

 

Грабеж кој синоќа се случил во скопски Карпош е снимен на сигурносна камера. Крадците носеле маски, но точно пред да ја онеспособат камерата, на едниот од нив му се гледа лицето… Полицијата трага по сторителот кој синоќа ограби дуќан во Карпош, а доколку некој читател го препознае ова момче што го прекрши законот, да го пријави во полиција.

Засе

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1