Албанец се обидел да ограби македонско семејство на плажа во Парга


Млад крадец од Албанија, се обидел да го ограби возилото на четиричлено македонско семејство кое летувало во Парга, Грција.kradec 1

Како што пишуваат грчките медиуми, бил забележан од Грк кој знаел дека туристите се на плажа, па веднаш ја алармирал полицијата.

Крадецот е фатен како бега со торба во која имало лични исправи и пари. Во полициска станица, торбата им била вратена на македонските државјани, а крадецот е уапсен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1