Тројца шпански новинари исчезнаа во Сирија


Тројца шпански новинари се сметаат за исчезнати во Сирија и се верува дека се киднапирани21072015210851__periodistas_4d252ad8

Новинарите Антонио Пампилега, Хосе Мануел Лопез и Анхел Састре – сите тројца – „фриленсери“, се занимавале со истражувачко новинарство во северниот град Алепо.

– Не сме се слушнале со нив од 10 јули кога влегоа во Сирија од Турција – изјави Елса Гонзалес, пеф на Шпанската новинарска асоцијација.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1