Алијансата на Албанците прогласи победа во прв круг Струга и Гостивар


Според извори од Алијанса за Албанците на Зијадин Села нивните претставници се победници во во првиот круг во Струга и Гостивар, а во втор круг влегуваат во Боговиње, Врапчиште и Арачиново и најверојатно во Дебар.

Од Алијансата за Албанците најавија дека за половина час во седиштето на партијата во Тетово ќе одржа и прес-конференција со подетални информациии.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1